Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Filatelistyka
Filatelistyka, to słowo, które określa pasję niektórych uczniów z naszej szkoły. Kolekcjonowanie znaczków wbrew pozorom nie jest łatwą sprawą. Szukanie rzadkich okazów niejednokrotnie ciągnie się przez wiele lat i jest wysiłkiem kilku pokoleń. Natasza Malik ,Kamil Gębicz, Kamil Radek, Mateusz Jenś i Wiktor Słupecki postanowili podzielić się z nami swoją niezwykłą pasją. Niektóre klasery zostały odziedziczone po rodzicach, inne sami zapełnili swoimi zdobyczami, które mogliśmy dziś podziwiać.

Najlepsi czytelnicy
📚MARTA ROZPĘDOWSKA laureatem konkursu na Najlepszą Recenzję w miesiącu maju 2018 r. Gratulujemy!
📚OLIWIA ŁYSIK laureatem konkursu na Najlepszego Czytelnika w miesiącu maju 2018 r. Gratulujemy!
📚KATARZYNA ZINÓWKO Najlepszym Czytelnikiem w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Kleszczowie, w roku szkolnym 2017/2018.  Gratulujemy! 
📚BARTOSZ WROŃSKI Najlepszym Czytelnikiem w Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie, w roku szkolnym 2017/2018. Gratulujemy!  

Mamy Mistrzów Ortografii
27 maja 2018 r. podczas obchodów XXI Dni Kleszczowa, Sławomir Chojnowski Wójt Gminy Kleszczów i Agnieszka Nagoda-Gębicz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie w asyście marynarzy dokonali uroczystego wręczenia nagród Mistrzom i Wicemistrzom IX Dyktanda Kleszczowskiego. Do dyktanda zgłosiło się 196 uczestników, to ogromny sukces organizatorów, którzy dzięki wsparciu Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie zaprosili znakomitego gościa Aleksandra Dobę. Spośród 168 piszących dyktando wyróżniono sześciu laureatów. W kategorii Gimnazjum/ szkoła podstawowa tytuł Mistrza Ortografii otrzymał Bartosz Łągwa z Zalesic tytuł Wicemistrza Ortografii z Gimnazjum Filip Składowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomaszowie Mazowieckim; w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych tytuł Mistrza Ortografii otrzymał Kamil Małecki ...

Czytaj więcej...

Wyniki IX Dyktanda Kleszczowskiego Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego
23 maja 2018 r. komisja konkursowa w składzie : Ewa Szczepaniak-Sieradzka, Ewa Zagaj, Agnieszka Kukieła, Aleksandra Ignasiak-Smela, Ewelina Szymak, Milena Rudzka przyznała tytuły Mistrza i Wicemistrza Ortografii IX Dyktanda Kleszczowskiego Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego.

Czytaj więcej...

IX DYKTANDO KLESZCZOWSKIE OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY
Z półuśmiechem, lecz nie półdrwiąco 20 maja 2018 roku w gąszczu ortograficznych i interpunkcyjnych pułapek już po raz dziewiąty spróbują odnaleźć się uczestnicy „Dyktanda Kleszczowskiego”.

Czytaj więcej...

„Małe zdjęcia – wielka historia"
Każdy obraz to ułamek sekundy zatrzymany w kadrze, małe zdjęcie, za którym kryje się wielka historia – tak autorka mówi o fotografiach wybranych na wystawę. Julia Kołowrotkiewicz to uczennica klasy II Technikum Nowoczesnych Technologii i pasjonatka fotografii. Aktualnie uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych mogą oglądać efekty trzech lat pracy Julii. Stonowane barwy pozwalają skoncentrować uwagę odbiorcy na bohaterze lub detalu. Julia Kołowrotkiewicz z dużą wrażliwością ukazuje dojrzałe piękno ludzi, pulsujące życiem ulice metropolii, też zadumaną lub....

Czytaj więcej...

Grudzień w bibliotece
„Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę, mówiła Patricia. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele. Pomagają też odpędzić różne złe rzeczy - samotność, upiory i tym podobne gówna. Czasem się zastanawiam, jak możecie znieść to wszystko wy, które nie czytacie” [Arturo Perez-Reverte - Królowa Południa]. Grudzień, piękny czas oczekiwania na Boże Narodzenie, ale i walki o najlepsze oceny, przyniósł zaskakujące rozwiązania w konkursie na najlepszego czytelnika, organizowanym przez bibliotekę szkolną. Wśród nauczycieli najwięcej książek wypożyczył i przeczytał nauczyciel ...

Czytaj więcej...

Pan MAREK PAWŁOWSKI Najlepszym Czytelnikiem w miesiącu listopadzie 2017r.,
w kategorii nauczyciel. Gratulujemy! ? Nagrodę w postaci karty prezentowanej z EMPIK, ufundowała Rada Rodziców z ZSP w Kleszczowie. Projekt realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Mikołajkowy seans filmowy
Jak widać pomocników św. Mikołaja u nas dostatek.??? To pewnie dlatego 6 grudnia 2017 r.udało się nam zobaczyć ten niezwykły film -Twój Vincent. ?? Przypominamy, że książka "Van Gogh życie" S.Naifen i G. White Smith dostępna jest już w bibliotece. ? Zapraszamy! Projekt zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa i wiedzy o kulturze.

Czytaj więcej...

MAGDALENA ŁYSIAK Najlepszym Czytelnikiem w miesiącu listopadzie 2017r.
Gratulujemy!  Projekt realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

KATARZYNA ZINÓWKO  Najlepszym Czytelnikiem w miesiącu październiku 2017. Gratulujemy! Projekt realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Konkurs recytatorski
15 listopada 2017 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Szczercowie odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego skierowana do uczniów powiatu bełchatowskiego i okolic. Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Janich z klasy I t i Bartek Dąbrowski z II c. 

Czytaj więcej...

Upoluj swoją książkę
Z przyjemnością zawiadamiamy, że nasza szkoła znalazła się wśród 1000 szkół, które zostały zakwalifikowane do pierwszej edycji projektu " Upoluj swoją książkę" zorganizowanego przez Instytut Książki w Krakowie. Uczetnicy ( uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju) mogą w dniach 2–30 listopada br. zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Honorowy Patronat nad nim objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Mamy jeszcze jedną świetną wiadomość - wśród uczniów w całym kraju.

Czytaj więcej...

Dzień Białej Laski 
 18 października 2017 r. dziewczęta z klasy 1b zaprosiły nas do "pokoju niewidzialnego" i spacery z przewodnikiem. Organizatorki: Martyna Chyła, Natalia Frach, Julia Chodak, Liwia Bartnicka oraz Magda Głowacz, Wiktoria Solecka, Martyna Mizera. Projekt realizowany w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i wiedzy o kulturze.

Czytaj więcej...

PAWEŁ KELM Najlepszym Czytelnikiem Szkoły w miesiącu październiku 2017 roku! Gratulujemy! Nagrodę w postaci karty prezentowanej z EMPIK o wartości 50 złotych, ufundowała Rada Rodziców z ZSP w Kleszczowie. Projekt realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Jesień w Krakowie
W dniu 26 października chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji literackiej uczty czyli w 21. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, które odbyły się w EXPO Kraków. To święto literatury pod Wawelem jest słynne z niepowtarzalnej atmosfery, ciekawych spotkań z autorami książek i interesującej oferty wydawniczej. Uczestnicy wycieczki udali się też na spacer śladami wielkiego mistrza okresu Młodej Polski – Stanisława Wyspiańskiego. Wieczór również dostarczył wielu wrażeń, a spektakl „Najdroższy” w wykonaniu aktorów Teatru Bagatela był prawdziwą wisienką na torcie…

Czytaj więcej...

IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski za nami
25 października osiemnastu odważnych, wspaniałych, chcących podzielić się miłością do poezji lub pragnących zdobyć cenną ocenę z języka polskiego [{#wink}] , uczniów liceum i technikum stanęło do walki o tytuł najlepszego recytatora. Repertuar i różnorodność interpretacji mogła przyprawić o zawrót głowy: obok słynnego Mickiewiczowskiego "Pana Tadeusza" czy poważnego "Anioła milczenia" M. Konopnickiej mogliśmy usłyszeć też utwory lżejszego kalibru, np. "Murzynka Bambo" J. Tuwima. Nie zabrało także poezji śpiewanej. Wybór najleszych prezentacji nie był łatwy. Jury w składzie: Agnieszka Nagoda-Gębicz, Ewa Zagaj, Ewa Sieradzka, Agnieszka Kukieła, Aneta Walczyk, Barbara Mickieiwcz, po burzliwych obradach przydzieliło:

Czytaj więcej...

TRZECI ANGIELSKI WTOREK ZA NAMI
Po przeniesieniu się do Anglii króla Edwarda, który z miłości do Amerykanki oddał koronę młodszemu bratu oraz po zeszłotygodniowym zapoznaniu się z tragiczną historią miłości amerykańskich studentów przenieśliśmy się mentalnie do Australii, gdzie dzieci rdzennych matek i białych ojców umieszczane były w specjalnych ośrodkach wychowawczych, które miały przygotować owe dzieci do pracy w Wielkiej Brytanii w roli pokojówek bądź pomocników na roli. Sylwia Ornatowska z kl. II b czytała historię trzech dziewczynek, które z takiego ośrodka uciekają, by wrócić do rodzinnego domu...

Czytaj więcej...