Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRZECI ANGIELSKI WTOREK ZA NAMI
Po przeniesieniu się do Anglii króla Edwarda, który z miłości do Amerykanki oddał koronę młodszemu bratu oraz po zeszłotygodniowym zapoznaniu się z tragiczną historią miłości amerykańskich studentów przenieśliśmy się mentalnie do Australii, gdzie dzieci rdzennych matek i białych ojców umieszczane były w specjalnych ośrodkach wychowawczych, które miały przygotować owe dzieci do pracy w Wielkiej Brytanii w roli pokojówek bądź pomocników na roli. Sylwia Ornatowska z kl. II b czytała historię trzech dziewczynek, które z takiego ośrodka uciekają, by wrócić do rodzinnego domu poruszając się wzdłuż wybudowanego dla ochrony przez królikami ogrodzenia, po ang. "Rabbit-proof fence", które jest jednocześnie tytułem tej opowieści. Wszystkim uczniom, którzy prawidłowo odpowiedzieli na przygotowane wcześniej pytania serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie z literaturą angielską, które odbędzie się pod cytrynką w przyszły wtorek.