Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ANGIELSKIE WTORKI
Miesiąc październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, w  związku z tym faktem oraz w ramach Narodowego Programu Rozwoju  Czytelnictwa organizowane jest w każdy wtorek miesiąca października na  długiej przerwie czytanie po angielsku. Pierwsze takie spotkanie już się odbyło. Uczennica klasy IIc Oliwia Łysik czytała historię miłości króla Anglii Edwarda VIII do Wallis Simpson, dla której zrezygnował z korony. Czytana książka nosi tytuł  "The Love of a King" ("Miłość króla"). Chętni uczniowie zebrali się, by słuchać oraz odpowiadać na przygotowane przez p. Pałczyńską pytania dotyczące słuchanego tekstu. Dla uczniów, którzy prawidłowo  odpowiedzieli na wszystkie pytania nauczyciele angliści przygotowali nagrodę w postaci bardzo dobrej oceny z aktywności. Już w następny wtorek czytać będziemy amerykańską tym razem historię  "Love story", na podstawie której nakręcono film o tym samym tytule. Czytane książki to tzn. readersy, czyli uproszczone wersje oryginałów,  dostępne w naszej szkolnej bibliotece. Uczniów, którzy z różnych  przyczyn nie mogą przyłączyć się do nas we wtorek zapraszamy serdecznie do wypożyczania anglojęzycznych pozycji w bibliotece.