Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski za nami
25 października osiemnastu odważnych, wspaniałych, chcących podzielić się miłością do poezji lub pragnących zdobyć cenną ocenę z języka polskiego [{#wink}] , uczniów liceum i technikum stanęło do walki o tytuł najlepszego recytatora. Repertuar i różnorodność interpretacji mogła przyprawić o zawrót głowy: obok słynnego Mickiewiczowskiego "Pana Tadeusza" czy poważnego "Anioła milczenia" M. Konopnickiej mogliśmy usłyszeć też utwory lżejszego kalibru, np. "Murzynka Bambo" J. Tuwima. Nie zabrało także poezji śpiewanej. Wybór najleszych prezentacji nie był łatwy. Jury w składzie: Agnieszka Nagoda-Gębicz, Ewa Zagaj, Ewa Sieradzka, Agnieszka Kukieła, Aneta Walczyk, Barbara Mickieiwcz, po burzliwych obradach przydzieliło:

I miejsce - Oskarowi Rogalskiemu
II miejsce- Bartłomiejowi Dąbrowskiemu
III miejsce - Sylwii Ornatowskiej i Justynie Pietrzak
wyróżnienie - Maciejowi Kaniewskiemu
Natomiast publiczność większością głosów swoją nagrodę czyli Nagroda Publiczność przyznała Natalii Woch.
Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy!
A uczestników i sympatyków naszego konkursu, zapraszamy za rok!

Konkurs był jednym z działań realizowanych w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych i Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.