Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Białej Laski 
18 października 2017 r. dziewczęta z klasy 1b zaprosiły nas do "pokoju niewidzialnego" i spacery z przewodnikiem. Organizatorki: Martyna Chyła, Natalia Frach, Julia Chodak, Liwia Bartnicka oraz Magda Głowacz, Wiktoria Solecka, Martyna Mizera. Projekt realizowany w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i wiedzy o kulturze. 
Celem akcji jest kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych, przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku oraz zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych wzrokowo.
Międzynarodowy Dzień Białej Laski to święto osób niewidomych i niedowidzących obchodzone corocznie 15 października od 1964 roku. Mówiąc o tym święcie warto również przypomnieć Konwencję o prawach osób niepełnosprawnych (przyjętą przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 13 grudnia 2006 r.) Jest ona pierwszym międzynarodowym aktem prawnym, który odnosi się kompleksowo do osób niepełnosprawnych. Ma ona przyczynić się do poprawy ich sytuacji poprzez umożliwienie im rzeczywistego korzystania ze wszystkich praw człowieka i podstawowych wolności na równi z innymi osobami. Polska ratyfikowała konwencję w 2012 r. – została ona podpisana przez Prezydenta RP w dniu 6 grudnia 2012 r.