Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Grudzień w bibliotece
„Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę, mówiła Patricia. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele. Pomagają też odpędzić różne złe rzeczy - samotność, upiory i tym podobne gówna. Czasem się zastanawiam, jak możecie znieść to wszystko wy, które nie czytacie” [Arturo Perez-Reverte - Królowa Południa]. Grudzień, piękny czas oczekiwania na Boże Narodzenie, ale i walki o najlepsze oceny, przyniósł zaskakujące rozwiązania w konkursie na najlepszego czytelnika, organizowanym przez bibliotekę szkolną. Wśród nauczycieli najwięcej książek wypożyczył i przeczytał nauczyciel wychowania fizycznego – Marcin Szymak.
Klasą, która najtłumniej odwiedzała bibliotekę, okazała się 1A.
Również z klasy pierwszej jest laureatka nagrody dla najlepszego czytelnika w kategorii uczeń – Ania Ławska. 
Autorem najlepszej recenzji okazał się Oskar Rogalski.
Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do biblioteki.
Nagrody w postaci kart prezentowych z EMPIK, ufundowała Rada Rodziców z ZSP w Kleszczowie.
Projekt realizowany w ramach Programu Upowszechniania Czytelnictwa.