Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mamy Mistrzów Ortografii

27 maja 2018 r. podczas obchodów XXI Dni Kleszczowa, Sławomir Chojnowski Wójt Gminy Kleszczów i Agnieszka Nagoda-Gębicz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie w asyście marynarzy dokonali uroczystego wręczenia nagród Mistrzom i Wicemistrzom IX Dyktanda Kleszczowskiego. Do dyktanda zgłosiło się 196 uczestników, to ogromny sukces organizatorów, którzy dzięki wsparciu Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie zaprosili znakomitego gościa Aleksandra Dobę. Spośród 168 piszących dyktando wyróżniono sześciu laureatów. W kategorii Gimnazjum/ szkoła podstawowa tytuł Mistrza Ortografii otrzymał Bartosz Łągwa z Zalesic tytuł Wicemistrza Ortografii z Gimnazjum Filip Składowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomaszowie Mazowieckim; w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych tytuł Mistrza Ortografii otrzymał Kamil Małecki z ZSP w Kleszczowie a tytuł Wicemistrza Ortografii Zuzanna Płomińska z Sulejowa; w kategorii Open tytuł Mistrza Ortografii otrzymała Zdzisława Gruzla z Korwinowa a tytuł Wicemistrza Ortografii Joanna Hawełek z Cieszyna. Serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie i mnóstwo pozytywnej energii. Cieszy fakt, że przyjeżdżają Państwo nie tylko zawalczyć o tytuł Mistrza Ortografii ale także dla atrakcyjnej oferty kulturalnej i miłej atmosfery. Tak więc, do zobaczenia na 10.edycji Dyktanda Kleszczowskiego!
Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem: Sławomira Chojnowskiego Wójta Gminy Kleszczów
Patronat również objęli: Powiat Bełchatowski, Społeczna Akademia Nauk w Bełchatowie, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
Sponsorzy nagród: Wójt Gminy Kleszczów,Solpark w Kleszczowie, SAN w Bełchatowie oraz Rada Rodziców ZSP w Kleszczowie.
Patronat medialny objęli: telewizja NTL Radomsko i Radio Łódź.

Galerię fotografii, filmy i inne ciekawostki związane z tematem znajdziecie na Facebooku Dyktanda -  TUTAJ.