Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Targi książki, teatr, radio …, czyli dzień pełen wrażeń w Krakowie
25 października nasi szkolni „pożeracze książek”, kolekcjonerzy autografów i teatromani uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Pierwszym punktem wyjazdu były 22. Międzynarodowe Targi Książki, które odbyły się w EXPO Kraków. W tym roku Gościem Honorowym była Szwecja, a hasłem przewodnim słowa Arturo Pereza Reverte - "Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę". W trakcie targów na stoiskach odbywały się spotkania z autorami, warsztaty oraz pokazy filmowe. Nasi uczniowie spotkali m.in. Annikę Lindgren wnuczkę Astrid Lindgren (autorka m.in. Pippi Langstrumpf). Targi były również świetną okazją do powiększenia swoich bibliotecznych zbiorów, czy zdobycia autografu i dedykacji.
Po opuszczeniu targów, uczestnicy wycieczki ruszyli śladami jednego z największych bohaterów narodowych - Tadeusza Kościuszki (m.in. Rynek Główny, Kopiec Kościuszki).Poznali najciekawsze fakty i anegdoty z jego życia. Dowiedzieli się, jakie fortyfikacje zbudował na Wawelu oraz dlaczego Krakowianie usypali mu kopiec.
Podążając śladami Kościuszki w Muzeum Figur Woskowych na Kopcu uczniowie odwiedzili wystawę „Polaków drogi do wolności”. To miejsce, gdzie pod jednym dachem spotkać można najwybitniejszych Polaków którzy, nie tylko orężem, walczyli w imię wolności. Uczniowie, oglądając wystawę skorzystali z okazji aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie m.in. z J. Piłsudskim, I.J. Paderewskim, F. Chopinem, A Mickiewicz, czy Janem Pawłem II .
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w radio RMF FM. Za sprawą Pawła Mleczko uczniowie mogli zobaczyć główną siedzibę radia w Krakowie. To dzięki Niemu, mieli okazję przyjrzeć się pracy reporterów, poznać jak przygotowywane są programy, jak odbywają się wejścia radiowców na antenę, w jaki sposób prezentowane są wiadomości, jak reżyser komunikuje się ze studiem oraz porozmawiać z gwiazdami stacji.
Dzień pełen wrażeń zakończył się udanym wieczorem w Teatrze Bagatela. Czworo aktorów (bohaterów sztuki) na scenie, którzy w pogoni za tym, by inni uznali ich wersję wydarzeń, podejmują coraz bardziej karkołomne wysiłki: oszukują, prowokują, przedrzeźniają. Alternatywnych wersji wydarzeń w pewnym momencie funkcjonuje już tyle, że nikt nie wie, która z nich jest prawdziwa. Sztuka z pozoru lekka i zabawna -„Kłamstwa...o miłości” - okazała się z czasem nastręczać wiele rozterek i dylematów moralnych.