Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

7.  edycja Dyktanda Kleszczowskiego już za nami, czas więc na wspomnienia!
VII Dyktando Kleszczowskie, pod honorowym patronatem Sławomira Chojnowskiego Wójta Gminy Kleszczów, odbyło się 22 maja 2016 r. w auli Solpark w Kleszczowie. Tegoroczną edycję wzbogaciły obchody 400-lecia śmierci Williama Szekspira, w ramach których odbyło się wiele działań o charakterze kulturalnym. Do konkursu w trzech kategoriach: gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne i open (bez ograniczeń wiekowych) zarejestrowało się 126 uczestników.

Czytaj więcej...

Najlepsi z najlepszych w 7 edycji Dyktanda Kleszczowskiego!
Z przyjemnością zawiadamiamy Państwa, że mamy już wyniki 7 educji Dyktanda Kleszczowskiego pod honorowym patronatem Sławomira Chojnowskiego – Wójta Gminy Kleszczów, zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie , w dn. 22 maja 2016r. Szanowne Jury w składzie : Ewa Szczepaniak-Sieradzka, Ewa Zagaj, Agnieszka Kukieła, Paulina Kowalczyk-Pyka, Emilia Ławska, Ewelina Szymak, Anna Pałczyńska, postanowiło przyznać:

Czytaj więcej...

Spotkajmy się 22 maja na VII Dyktandzie Kleszczowskim!

Już niecały miesiąc został do przesłania zgłoszeń na VII Dyktando Kleszczowskie, ogólnopolski konkurs na Mistrza i Wicemistrza Ortografii 2016 roku. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody i promocja w telewizji NTL i Radio Łódź. Dla wszystkich uczestników dyktanda przygotowaliśmy szereg atrakcji. Naszą główną atrakcją będzie spektakl "H2O-czyli Hamlet i Ofelia" na motywach dramatów Szekspira, w wykonaniu Teatru Strefa Otwarta z Wrocławia, czym wpisujemy się w obchody 400-lecia śmierci Williama Szekspira.
Więcej informacji na temat dyktanda znajdziecie Państwo tutaj: www.zspkleszczow.pl
Zgłoszenia uczestników, które zostaną przesłane do organizatora - ZSP w Kleszczowie do dnia 20 maja 2016 r. wezmą udział w losowaniu upominków, a także będą podstawą do uzyskania wejściówki na spektakl (liczba miejsc ograniczona).
Przypominamy, że zgłoszenia do konkursu można również dokonać osobiście, w dniu dyktanda - 22 maja, w punkcie informacyjnym obok auli Solpark w Kleszczowie, ul. Sportowa 8, w godz. 15.30-16.50. 
Zachęcamy do udziału szczególnie szkoły, z myślą o których powstały dwie kategorie dyktanda oraz nagroda specjalna dla najliczniejszej grupy szkolnej. Zapewniamy, że ta niedziela będzie należeć do najbardziej udanych!