Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie dla uczniów: Wolontariat gdzie i kiedy chcesz czyli e-wolontariat

Zaproszenie dla uczniów: Wolontariat gdzie i kiedy chcesz czyli e-wolontariat
Dzień dobry,

Piszę do Państwa z Fundacji Dobra Sieć. Zajmujemy się uczeniem o dobrej stronie Internetu. Możecie też nas znać z projektu Moje Stypendium. My także wprowadziliśmy do Polski e-wolontariat, czyli wolontariat przez Internet.

Do takiego wolontariatu chcemy zaprosić Waszych uczniów. Są już w wieku, kiedy myśli się o zawodowej ścieżce. Wolontariat jest świetną możliwością podziałania zanim zacznie się pracę lub wybierze kierunek studiów, szansą sprawdzenia i podszkolenia swoich umiejętności. E-wolontariat dodatkowo sprawia, że mogą pomagać w dowolnym czasie i miejscu – dla mobilnego pokolenia to na pewno atut.

Bylibyśmy wdzięczni za rozpropagowanie informacji o naszej platformie: http://tudu.org.pl
Temat nadaje się świetnie na lekcje wychowawcze, dla pedagogów i psychologów szkolnych, na kółka wolontariatu. Pokazuje, że pomagać można zawsze i że każdy ma umiejętności i możliwości takiej aktywności.

Informacja, co to jest TuDu, jak działa i jakie korzyści daje młodym ludziom pokazana jest kolorowo w naszej animacji:


Jeśli czasem siedzisz w Internecie bez celu, a chcesz zrobić coś dobrego – dla siebie i dla innych – to sprawdź #TuDu! Tutaj organizacje pozarządowe z całej Polski zgłaszają krótkie zadania dla osób takich jak Ty. Dzięki Twojemu zaangażowaniu Jasna Strona Mocy rośnie w siłę i kolejne projekty społeczne są realizowane. Wszystko odbywa się przez Internet, w czasie i miejscu wygodnym dla Ciebie.
Umiejętności, które przydają się w zadaniach to np. pomysłowość, wyszukiwanie informacji w Sieci, obsługa programu graficznego, pisanie tekstów, znajomość języków obcych... i wiele innych.

Przesyłamy także plakat skierowany do młodych – do pobrania w lepszej jakości tutaj: https://goo.gl/cb5zA7
--
TuDu to pierwsza w Polsce, specjalna platforma online do e-wolontariatu. Na TuDu rejestrują się organizacje pozarządowe z całej Polski, które mają do wykonania różne prace zdalne, właśnie przez Internet. Te prace to np. projekt plakatu, wymyślenie hasła, poszukanie informacji w Sieci, wypełnienie ankiety, tłumaczenie tekstu prezentacji i tym podobne. Kluczowe w nich jest to, że powinny być krótkimi zadaniami, do 3 godzin pracy, do wykonania zdalnie. Jednocześnie, na TuDu rejestrują się osoby indywidualne – e-wolontariusze, najczęściej młodzi i biegli w Internecie. Mogą przeglądać zadania zgłaszane przez NGO i wykonywać je, rozmawiać, dopytywać – wszystko na TuDu.

Więcej informacji o nas, o TuDu i idei e-wolontariatu, a także inne materiały - elektroniczne lub do druku, znajdziecie Państwo tutaj: http://tudu.org.pl/page/o_projekcie lub na naszym profilu na Facebooku https://www.facebook.com/ewolontariat/

Gdybyście mieli Państwo pytania lub wątpliwości – zapraszamy do kontaktu!

--
Mona Szychowiak | Zespół TuDu

Fundacja Dobra Sieć
ul. Marszałkowska 20/22 lok. 41, 00-590 Warszawa
tel.: (22) 825 70 22