Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

IV JESIENNE SPOTKANIA MŁODYCH KRWIODAWCÓW - KLESZCZÓW 2018
23 listopada 2018 roku odbyły się w naszej szkole IV Jesienne Spotkania Młodych Krwiodawców, które były podsumowaniem Tygodnia Profilaktyki. Nasza szkoła już po raz drugi jest organizatorem tej imprezy, we współpracy z Gminnym Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK w Kleszczowie. W tym roku było to szczególnie ważne wydarzenie z uwagi na fakt przypadającej 60 rocznicy powstania w Polsce Ruchu Honorowego Dawstwa Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Ideą „Spotkań Młodych Krwiodawców” jest integracja środowisk uczniowskich i kadry pedagogicznej ze szkół ponadgimnazjalnych poprzez aktywność fizyczną oraz popularyzacja honorowego krwiodawstwa i rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego wśród młodzieży powiatu bełchatowskiego. Honorowy patronat nad całością przedsięwzięcia objął Starosta Bełchatowski oraz Wójt Gminy Kleszczów.
Spotkanie uświetnili swoją obecnością:
p. Sławomir Kaczyński - przewodniczący Krajowej Rady HDK PCK
p. Andrzej Chałupka - członek prezydium Krajowej Rady HDK PCK
p. Jan Ogrodniczak - prezes Oddziału Rejonowego PCK w Bełchatowie
p. Tadeusz Gajda - prezes oraz członkowie Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Kleszczowie
p. Renata Szczekocka- po. Kierownika Referatu Zdrowia, Oświaty, Kultury i Promocji Gminy Kleszczów
p. Jarosław Szpak- Prezes Zarządu Solpark Kleszczów Sp. z o.o.
oraz przedstawiciele sponsorów.

Do udziału w zawodach sportowych w ramach IV Jarmarku Sportowego Młodych Krwiodawców zgłosiło się 5 czteroosobowych drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych  z Bełchatowa i Szczercowa wraz z opiekunami. W zmaganiach sportowych wzięli udział uczniowie z II LO w Bełchatowie, z ZSP nr 3 w Bełchatowie, z III LO w Bełchatowie, z ZSP nr 4 w Bełchatowie, z ZSP w Szczercowie oraz drużyna z ZSP w Kleszczowie. Jarmark Sportowy podzielony był na 3 części W części pierwszej drużyny musiały wykazać się umiejętnościami zręcznościowo – siłowymi. W części drugiej z uwagą obserwowaliśmy wyścigi rzędów. Trzecia część dotyczyła umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Wszystkie konkurencje zostały szczegółowo omówione przed wykonaniem przez prowadzących rozgrywki: nauczyciela wychowania fizycznego p. Marcina Szymaka oraz nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa p. Piotra Szczepaniaka. Zmaganiom sportowym towarzyszyły występy szkolnego zespołu cheerleaderek oraz premierowy występ Szkolnego Zespołu Tańca Ludowego przygotowane przez nauczycielki wychowania fizycznego, panie: Martę Szataniak
i Katarzynę Woźniak. Dodatkowo podczas imprezy zawodnicy, uczniowie szkoły, zaproszeni goście i nauczyciele mogli częstować się specjałami zdrowej żywności przygotowanymi przez młodzież z internatu w ramach akcji charytatywnej „Ile waży Święty Mikołaj”. Obok zmagań sportowych i zdrowych przekąsek znalazło się również miejsce na promocję książek  o żywieniu w sporcie. Uczestnicy mogli na miejscu połączyć teorię z praktyką i zastosować ją później w swoim jadłospisie.  W trakcie Jarmarku wszyscy chętni uczniowie, którzy ukończyli 18 lat, jak i zaproszeni goście mogli oddać krew lub zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.  Na zakończenie na wszystkich uczestników i ich opiekunów czekały atrakcyjne nagrody.
Po zaciętym współzawodnictwie żywiołowo dopingowanym przez oglądających, ogłoszono wyniki: I miejsce z ilością 68 punktów zdobyła drużyna z II LO w Bełchatowie, II miejsce (58,5 punkta) drużyna z ZSP nr 3 w Bełchatowie, III miejsce drużyna z ZSP Kleszczów  z ilością 57,5 punkta, kolejne miejsca zajęło III LO w Bełchatowie ( 56,5 punkta), V miejsce ZSP nr 4 w Bełchatowie - 34,5 punkta i VI miejsce ZSP Szczerców - 32 punkty.  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i udział w imprezie, a zwycięzcom gratulujemy.
Piszą o nas - TUTAJ.