Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Realizacja innowacji "Chiny nie takie odległe"
W środę 5 grudnia 2018 r. grupa uczniów realizująca innowację pedagogiczną „Chiny nie takie odległe” wraz z p. A. Nagoda-Gębicz i p. A. Kukieła, wzięła udział w zajęciach zorganizowanych na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Rozpoczęliśmy od spotkania z ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Liu Guangyuan, który wygłosił wykład zatytułowany „Droga rozwoju Chin, 40 lat przemian i dalsze perspektywy”. Po wystąpieniu uczestnicy mieli możliwość zadania pytań. Oczywiście wszystko odbywało się w języku angielskim. Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach nauki języka polskiego dla obcokrajowców. Wrażenia niezapomniane. Ostatnim punktem była nauka kaligrafii i podstawowych zwrotów w języku chińskim. Zajęcia poprowadziła pani Wu Lihong z Centrum Języka i Kultury Chińskiej. Serdecznie dziękujemy pani dr Agnieszce Tambor z Wydziału Filologicznego, kierownikowi Centrum Języka i Kultury Chińskiej UŚ za umożliwienie i organizację zajęć na Uniwersytecie.