Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie TNT z wizytą w firmie SIEMENS sp. z o.o. i na Politechnice Łódzkiej
W dniu 03.12.2018 uczniowie IV klasy Technikum Nowoczesnych Technologii odwiedzili łódzki oddział firmy SIEMENS sp. z o.o. oraz Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Firma Siemens, znajdująca się na ulicy Wydawniczej 17 w Łodzi, zajmuje się m.in.:
- prowadzeniem szkoleń z zakresu napędów elektrycznych SINAMICS i układów sterowania wyposażonych w sterowniki PLC;
- budową i modernizacją układów sterowania dla firm znajdujących się na terenie całej Polski;
- serwisem układów napędowych.
Podczas wizyty uczniowie zapoznali się ze sposobem pracy działu serwisu oraz montażu napędów. Zobaczyli również z bliska jak wygląda proces naprawy uszkodzonego przekształtnika oraz jak przeprowadza się diagnostykę uszkodzonych elementów układu.
Dowiedzieli się również, że w firmie Siemens wykorzystuje się programy graficzne, których uczą się w szkole. Programy te służą do modelowania 3D maszyn i urządzeń elektrycznych.
Na politechnice uczniowie zwiedzili jej charakterystyczne obiekty oraz poznali ich historię. Zaznajomili się z możliwościami pomiarów przemysłowych i wielkości nieelektrycznych w specjalizowanych laboratoriach Instytutu Systemów Inżynierii Elektrycznej. Poznali ofertę kół naukowych Politechniki Łódzkiej wraz z pokazem robotów mobilnych, łazików marsjańskich oraz dronów latających przedstawionych przez koło naukowe SCANER. W laboratorium ćwiczyli praktyczne pomiary w instalacjach elektrycznych z zastosowaniem mierników SOLNEL.