Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Współpraca z absolwentami – zajęcia ze studentkami położnictwa
W dniu 14 grudnia 2018r. w szkole gościła nasza absolwentka Klaudia Michałek wraz z koleżanką ze studiów Angeliką Nowocińską. Klaudia i Angelika są na 3 roku studiów licencjackich, kierunek położnictwo. W ramach realizacji programu studiów odbywają praktyki w szpitalach, ale również prowadzą zajęcia dla uczennic szkół ponadgimnazjalnych. W naszej szkole przeprowadziły zajęcia dla klas ratowniczo- medycznych dotyczące profilaktyki nowotworowej piersi oraz zdrowia kobiety w kontekście przyszłego macierzyństwa. Wykład wzbudził bardzo duże zainteresowanie uczniów, w szczególności dziewczęta zadawały dużo pytań, na które Klaudia i Angelika udzielały profesjonalnych odpowiedzi, przy okazji zwracając uwagę na niektóre mity obecne w Internecie. Na zakończenie uczniowie poprosili o informację o studiach i praktykach – pytali o program nauczania, możliwości pracy, zarobki, praktykę w szpitalach. Studentki zwróciły uwagę, że położnictwo jest niezwykle satysfakcjonującym zawodem jeśli ktoś lubi ludzi i chce im pomagać, a zadowolenie pacjentki i zdrowie dziecka jest wartością niewymierną, która daje szczęście z wykonywanego zawodu; ponadto obecnie brakuje położnych i pielęgniarek, więc może warto zastanowić się nad wyborem takiego zawodu. Bardzo dziękujemy Klaudii i Angelice za ciekawe zajęcia i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będą gościć w naszej szkole.