Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!Matematyka Moja Pasja
„Matematyka Moja Pasja" – to nazwa konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi i województwa łódzkiego. Konkurs ma na celu popularyzację matematyki wśród uczniów gimnazjum oraz liceum. Tegoroczny konkurs „Matematyka moja pasja" rozgrywany jest już po raz siódmy dla gimnazjalistów i po raz szósty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs jest organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata przy współudziale Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
W dniu 5 grudnia 2016 roku został przeprowadzony na terenie naszej szkoły I stopień – szkolny tego konkursu. Przystąpiło do niego 31 uczniów. Wyniki pozwalające uczestniczyć uczniom w etapie finałowym uzyskali: Balsam Szymon, Markiewicz Mateusz, Retke Adam, Tkaczyński Wiktor – wszyscy z klasy IVT Prace tych uczniów zostały przesłane do Łodzi.
W dniu 7 lutego 2017 uczniowie uczestniczyli w finale konkursu, który odbył się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.
Konkurs finałowy składał się z dwóch części – w pierwszej uczniowie rozwiązywali tzw. zadania zamknięte, a w drugiej zadania otwarte. Już wkrótce poznamy wyniki konkursu.