Światowy Dzień Uśmiechu!

Spośród wszystkich bogactw tego świata jest jedna rzecz, która mimo, że jest zaraźliwa i uzależnia, to jednak wcale nie szkodzi zdrowiu. Wręcz przeciwnie, jest najlepszą na świecie terapią. Pewne przysłowie chińskie mówi, że jedna radość przegania sto smutków. Jedna pogodna osoba potrafi pociągnąć za sobą całe grupy, zupełnie naturalnym, szczerym uśmiechem. Niektórzy zaczynają od niego dzień. Innym przychodzi z trudem. Bez względu na to czy uśmiechasz się często, czy sporadycznie 1 października nasi wychowankowie odnaleźli w codziennych czynnościach tę szczyptę magii, która wywoła uśmiech na ich twarzach.
Święto stworzone po to, aby przypomnieć zabieganym, że uśmiech jest niezbędny w życiu: pomaga znieść przeciwności losu, uczy dystansu do drobnych niepowodzeń oraz jest najkrótszą drogą do drugiego człowieka!
A uśmiech wyjątkowej osoby potrafi wyrazić więcej niż tysiąc słów oraz rozpogodzić nawet bardzo pochmurny dzień.