Przerwa na czytanie

Już po raz czwarty nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”, a w tym roku już o zasięgu międzynarodowym. Akcja w naszej szkole została przeprowadzona tradycyjnie w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Niestety zamknięcie szkół z powodu koronowirusa, pokrzyżowało nasze plany. Na szczęście nie uniemożliwiło ich realizacji. Cztery klasy zdążyły jeszcze poczytać książki w szkole, zaś większość z żalem musiała przenieść się do domu, ogródka, na Teams. Stąd ta różnorodność miejsc i ujęć. Dobrze, że na pomysłowość i kreatywność naszych uczniów i nauczycieli zawsze można liczyć. Dzięki tej akcji mogliśmy znów poczuć się razem i do tego w dobrych humorach, o co zadbali już pomysłodawcy zdjęć. Zresztą sami zobaczcie. Wszystkie nadesłane fotografie są wspaniałe ale zgodnie z zapowiedzią chcielibyśmy wyróżnić za kreatywność i przyznać nagrodę Duszkom pana profesora Piotra Szczepaniaka z klasy 2b! Tego widoku nie da się zapomnieć. Ponieważ mamy jednak dylemat z wyborem pojedynczych zdjęć, ogłaszamy dodatkowe głosowanie na najlepsze zdjęcie „Akcji Przerwa na czytanie”. Do końca listopada czekamy na Wasze głosy. Liczy się liczba polubień lub komentarzy pod zdjęciem zamieszczonym na FB Sympatyków biblioteki ZSP w Kleszczowie. Trzy zdjęcia, pod którymi będzie najwięcej polubień otrzymają nagrody. A wśród uczestników głosowania wylosujemy nagrodę niespodziankę. Korzystając z okazji, chcemy jeszcze raz wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim Wychowawcom, Dyrekcji, Uczniom czyli naszym wspaniałym Czytelnikom, za nieocenioną pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia i życzyć kolejnych zaczytanych dni.