Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2021

27 stycznia 2021 r. o 12.00 rozpocznie się online gala ogłoszenia wyników XXIII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021.
Rok temu przedstawiciele najlepszych polskich liceów i techników przyjechali do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Było, tłoczno, gwarno i radośnie. W roku 2021 SGH także jest gospodarzem gali, którą jednak z powodu pandemii będzie przeprowadzona online. Emocji z pewnością jednak nie zabraknie, bo Ranking Liceów i Techników to „lustro”, w którym co roku przegląda się polska edukacja. Oparty wyłącznie na twardych danych z okręgowych komisji egzaminacyjnych, Systemu Informacji Oświatowej (SIO) MEiN i komitetów głównych olimpiad, wskazuje szkoły, w których warto się uczyć. I są to nie tylko te z samej czołówki, ale także z dalszych miejsc, wszystkie bowiem, które znalazły się w zestawieniu, spełniły kryterium wejścia, którym jest matura z języka polskiego i matematyki zdana przez uczniów na poziomie co najmniej 0,75 średniej krajowej. Galę będzie można oglądać 27 stycznia od na stronie www.perspektywy.pl oraz na Facebooku i YouTube.