Udział uczniów w międzynarodowej lekcji języka angielskiego w ramach projektu Pearson & BBC Live Classes

Mając na celu rozwijanie zainteresowania językiem angielskim nauczycielki języka angielskiego Ewa Siedlarek i Anna Pałczyńska zaprosiły swoje klasy do udziału w niezwykłym projekcie językowym. W dniach 19-20.01.2021r. klasy  1a, 2a, 2ag i 4t wzięły udział w Pearson and BBC Live Classes

Jest to jedyny w swoim rodzaju projekt, który umożliwia uczniom bez wychodzenia z domu uczestniczenie w lekcji prowadzonej przez native speaker’a. W jednej lekcji bierze udział wielu uczniów z całego świata. Doświadczeni brytyjscy nauczyciele zadają pytania oraz proszą o wspólne rozwiązywanie ćwiczeń. Tematyka lekcji jest dopasowana do wieku i zainteresowań młodych ludzi. 

Klasa 1a wzięła udział w zajęciach nt. graffiti, podczas których miała okazję zobaczyć sztukę uliczną w angielskim mieście Bristol, wymienić się opiniami na ten temat z uczniami z różnych krajów nie tylko Europy, ale i świata, klasy 2a, 2ag oraz 4t wzięły udział w zajęciach nt. świata przyrody, mieli okazję m.in. zobaczyć przepiękne parki na świecie czy opisać szczególnie ważne dla nich miejsce przyrodnicze.

Ciekawostką może być fakt, że uczniowie mają po zajęciach do zrobienia zadanie (filmik), który później mogą wstawić w specjalnie utworzoną dla uczniów biorących udział w projekcie grupę na Facebooku, dzięki czemu ich umiejętności językowe mogą być dalej rozwijane. Projekt bardzo się uczniom spodobał, dlatego planowane są kolejne takie lekcje, o których będziemy informować uczniów na bieżąco.