23 lutego – Światowy Dzień Walki z Depresją

Jak się dziś czujesz? Co u Ciebie słychać? Jak Ci minął dzień? To zdania pełne troski, które na co dzień słyszymy. Są to koła ratunkowe, gdy mamy gorszy nastrój, gdy czujemy się czasem samotni. Dziś szczególnie warto o to zapytać, ponieważ obchodzimy Ogólnopolski i Światowy Dzień Walki z Depresją, jedną z chorób cywilizacyjnych. Mnóstwo zadań, szybki tryb życia, za mało snu, problemy mogą spowodować, że zapominamy się zatrzymać, by odetchnąć świeżym powietrzem, by cieszyć się słońcem, by cieszyć się tym, co dzieje się teraz.

Dziś bądźmy szczególnie uważni na drugiego człowieka, wystarczy dobre słowo, uśmiech, prosty gest.  Dziś wsłuchajmy się w siebie, bo warto i trzeba na co dzień dbać także o siebie. 

Na tle zieleni i huśtawki widnieje kolorowy napis: 23 lutego Dzień Walki z Depresją z zachętą, by być ze sobą nawzajem w kontakcie.
Przez dłonie ułożone w serce przebijają promienie słońca. Obok nich na turkusowym tle są wskazówki psychologa szkolnego, o czym należy pamiętać, by zapobiegać depresji.
Przy szarym napisie "depresja" widnieje zdjęcie przygnębionej nastolatki siedzącej przy oknie.
Przy niebieskim napisie "jest wyleczalna" widnieje zdjęcie radosnej i uśmiechającej się nastolatki.