BBC and Pearson LIVE CLASSES – Kolejna już niezwykle ciekawa i wartościowa lekcja za nami.

W czwartek 25.02. z inicjatywy p. Ewy Siedlarek uczniowie klasy II m uczestniczyli w niepowtarzalnej lekcji z native speakerem. Tematem lekcji były trudności, z którymi młodzi studenci muszą się mierzyć na co dzień, np. z kredytami studenckimi, kosztami utrzymania i studiowania, trudnościami wynikającymi z wejściem w dorosłość, itp. Uczniowie również zastanawiali się, w jaki sposób studenci mogą oszczędzać pieniądze, podawali różne rozwiązania, dzielili się pomysłami. Było to tym bardziej ekscytujące, iż w lekcji brało udział ponad 170 osób. Część podawanych pomysłów była różna, a część się powtarzała, co jest też ciekawym doświadczeniem społecznym dla młodzieży. Podczas tej lekcji uczniowie wykonywali różnorodne aktywizujące zadania doskonalące ich umiejętności rozumienia tekstu czytanego i słuchanego, a także reagowali na pytania prowadzącego, wyrażali opinię oraz wzbogacali słownictwo o nowe wyrażenia. Lekcja była dynamiczna i obfitująca w treść, a nauczyciel zachęcał uczniów do wyrażania opinii i aktywnego uczestniczenia w lekcji, co z resztą nie było trudne, bo temat lekcji był bardzo wciągający. Kolejna już niezwykle ciekawa i wartościowa lekcja za nami.