Kolejne międzynarodowe lekcje za nami

W czwartek 4 marca uczniowie z klasy 1t i 1 m z inicjatywy p. Ewy Siedlarek uczestniczyli w lekcji pt. „Street Art.”. I tym razem prowadzący przygotował ciekawą i bogatą w treść lekcję. Uczniowie mieli możliwość wypowiadania się na temat sztuki ulicznej, poznali kilka dzieł znanego brytyjskiego artysty o pseudonimie Banksy, a także rozwiązywali interaktywne zadania doskonalące słownictwo. 

W poniedziałek 8 marca uczniowie klasy I1 i It uczestniczyli w lekcji pt. „Young entrepreneurs”. Ta lekcja dała uczniom możliwość zapoznania się ze słownictwem  związanym z prowadzeniem biznesu. Uczniowie zdobywali nie tylko wiedzę językową, ale również poznali m.in. niesamowitą historię 11-letniej dziewczyny, która prowadzi swój własny biznes. oraz młodej kobiety, której torty i ciasta stały się sławne na całym świecie dzięki portalom społecznościowym. Lekcja ta obfitowała w różnorodne zadanie językowe. 

W środę 10 marca uczniowie klasy Ib uczestniczyli w lekcji pt. „Adventures of a Lifetime”. Podczas tej lekcji prowadzący pokazał uczniom ciekawe miejsca na świecie, wprowadził słownictwo związanie z podróżowaniem, a uczniowie wypowiadali się jak preferują spędzać wakacje.  

Wszystkie te lekcje te są zawsze fantastyczną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz zastosowania ich praktyce. Jest to tym bardziej emocjonujące, iż w lekcji uczestniczą uczniowie z różnych krajów. Dzięki temu uczniowie z różnych stron świata mogą przekonać się czy mają podobne czy różne poglądy na otaczający świat. I często okazuje się, że niezależnie skąd są młodzi uczniowie – wszyscy mają podobne potrzeby i odczucia. Niezapomniana językowo-kulturowa przygoda ?