Pearson & BBC Live Classes

7 kwietnia odbyła się kolejna lekcja z cyklu BBC Live Classes. Z inicjatywy p. Siedlarek w lekcji uczestniczyła klasa 1b. Lekcja ta była zatytułowana „Do smartphones make you smarter?”. Uczniowie poznali słownictwo tematyczne oraz m.in. wyrazy, które powstały z połączenia dwóch słów, jak np. phablet, Bollywood, Brexit, etc. Następnie obejrzeli krótki materiał filmowy, który skłonił uczniów do wyrażenia opinii na temat uzależnienia od telefonów w życiu codziennym. Uczniowie również mieli okazję wypowiadać się w ankiecie, rozwiązywać zadania językowe, reagować na pytania prowadzącego, czyli po prostu wszechstronnie doskonalić język. I tym razem prowadzący przygotował interesującą lekcję, podczas której wyrażanie myśli w języku obcym było spontaniczne i bardzo naturalne.