Przystanek historia: Holokaust

Zdjęcie przedstawia logo Instytutu Pamięci Narodowej

Uczniowie klasy 2ag wraz p. Agnieszka Kubś uczestniczyli w piątkowy poranek 09. kwietnia 2021 roku w wykładzie przygotowanym przez Pana Adama Podlewskiego z Centrum Edukacyjnego Przystanek Historia im. Janusza Kurtyki w Warszawie.

Spotkaliśmy się wykorzystując platformę Zoom, przy pomocy której uczniowie przypomnieli sobie tematykę Holokaustu, określanego jako Shoah, Szoa. Uczniowie poznali pochodzenia słowa Holokaust, przypomnieli stan prawny obszarów państwa polskiego po wrześniu 1939 roku, a także poznali działania podejmowane przez III Rzeszę na ziemiach Generalnego Gubernatorstwa.

Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu ma bogatą ofertę edukacyjną, z której odważymy się skorzystać.