Mistrz Polski uczniem naszego Technikum

Wiktor Blada jest już uczniem klasy III naszego Technikum w zawodzie technik automatyk. Uprawia strzelectwo sportowe od 2013 roku. Na chwilę obecną posiada na swoim koncie 8 medali z Mistrzostw Polski (3 złote, 3 srebrne, 2 brązowe) oraz z zawodów międzynarodowych. W 2016 roku został powołany do kadry wojewódzkiej, aby reprezentować województwo na arenie ogólnopolskiej. W roku 2018 został przyjęty do kadry narodowej https://www.pzss.org.pl/kadra-narodowa/kadra-narodowa-2021

Pierwszy tytuł Mistrza Polski zdobył w wieku 15 lat podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Zielonej Górze https://radomsko24.pl/wiktor-blada-podwojnym-mistrzem-polski-25136 W wieku 16 lat został juniorem młodszym. W ramach Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu w 2018 roku uzyskał brązowy medal wpistolecie pneumatycznym. Rok później na FOOM w Zielonej Górze Wiktor zdobył aż 4 medale (3 srebrne i 1 brązowy) na 5 możliwych do zdobycia. Od 2020 roku jest juniorem. W pierwszych dla Wiktora Mistrzostwach Polski Juniorów w Bydgoszczy, uzyskał 2 złote medale (z pistoletu pneumatycznego i pistoletu sportowego). W roku 2018 kilka razy uczestniczył w międzynarodowych zawodach (Niemcy i Czechy). Od 2016 roku uczestniczy regularnie w międzynarodowych zawodach organizowanych w Polsce, zdobywając liczne medale.

Gdy wybuchła pandemia COVID-19 i wprowadzono lockdown, wszystkie zawody strzeleckie, które miały się odbyć lub trwały, zostały odwołane. Wiktor uczestniczył w tym czasie (marzec 2020) w zawodach strzeleckich we Wrocławiu. Był to ostatni dzień zawodów i pozostało już ostatnie strzelanie. Niestety zawody przerwano. Wiktor nie mógł uczestniczyć w zawodach oraz trenować jak zwykle. Ambitny sportowiec trenował w porozumieniu ze swoim klubem w domu. Taki domowy trening przypomina w zasadzie zwykły trening, zawodnik nie strzela jednak ze śrutu. Wiktor poświęcił dużo czasu na takie treningi. Wiktor odbywał konsultacje online ze swoimi trenerami kadrowymi. Otrzymywał od nich wiele materiałów dotyczących przygotowania się do strzelania, oddechu oraz treningów.

Godnym podziwu jest fakt, że Wiktor łączy swoją pasję z trudną nauką w technikum, a pomaga mu w tym bardzo dobra organizacja czasu, zaangażowanie, bo takie sukcesy w sporcie osiąga się nie tylko zdolnościami, ale przede wszystkim wielogodzinnymi treningami. https://pulsradomska.pl/strzeleckie-sukcesy-zawodnikow-okss-10-tka-2/

Dziękujemy i gratulujemy Wiktorowi