Sukces naszych konstruktorów

Kolaż zdjęć z urządzeniem opisywanym w treści artykułu.

W dniu 15 kwietnia 2021 roku odbył się Wojewódzki Konkurs „Najlepsza praca modelowo konstrukcyjna w szkołach elektrycznych i elektronicznych”, organizowany przez ŁCDNiKP w Łodzi. Po raz pierwszy w historii konkursu finał tegorocznej edycji odbył się w formie zdalnej.

Naszą szkołę w kategorii „Pierwsze kroki” reprezentowali dwaj uczniowie z klasy 2TG (Jan Pawelec i Jakub Sztuka wraz z opiekunem Krzysztofem Feja). Skonstruowany i zaprezentowany przez chłopaków pojazd elektryczny typu deskorolka o „kosmicznej” nazwie UTO (Urządzenie Transportu Osobistego) został doceniony i zdobył I miejsce w swojej kategorii.

UTO bazowany jest na konstrukcji deskorolki typu longboard. Pojazd wyposażono w dwa silniki BLDC o mocy 600W, kontroler prędkości ESC, pakiet akumulatorów i autorskiego pomysłu układ hamowania. Całość sterowana jest zdalnym pilotem z wykorzystaniem mikrokontrolera Arduino Nano. UTO zapewnia praktyczne przemieszczanie się z prędkością do 21 km/h a jego zasięg to ok. 27 km.

Gratulujemy odniesionego sukcesu.