Wtorkowe popołudnia naszej grupy teatralnej

1 kwietnia 2021 r. na Facebooku Sympatyków biblioteki ZSP w Kleszczowie odbyła się premiera czytania performatywnego fragmentu książki Agathy Christie- „Trzynaście zagadek „, rozdział 1.Klub wtorkowych wieczorów. Jest to pierwszy projekt nowo utworzonej grupy teatralnej (w składzie: Marta Kuc, Julia Tkacz, Jordan Białkowski, Miłosz Dylak, Jan Gradoń, Tomasz Płomiński, Marcel Zyzek) pod opieką Barbary Mickiewicz, realizowany w ramach Programu Promocji i Upowszechniania Czytelnictwa.

A ponieważ kochamy czytać, chodzić do teatru, bawić się w teatr, to i pandemia nie mogła nas przed tym powstrzymać. Dlatego, we wtorki po lekcjach spotykamy się w formie hybrydowej aby odbyć wspólną fantastyczną przygodę. Zachęceni ciepłym przyjęciem na fb Sympatyków i YouTube, postanowiliśmy iść za ciosem i obecnie przygotowujemy komedię kryminalną „Upiór w kuchni”. Jak jest wśród Was taki ” wariat” na punkcie teatru/ sztuki jak my, to zapraszamy, będzie wesoło.


A tymczasem, tym którzy jeszcze nie widzieli, polecamy czytanie performatywne A.Christie – nasze pierwsze wydarzenie w tym projekcie. Tylko przypominamy, jest to próba czytana, nie spektakl, więc nie doszukujcie się jego elementów, tylko bawcie się słowem!


Trzymajcie kciuki za nowy projekt. Do zobaczenia już wkrótce !