Przystanek Historia: Stan wojenny

Zdjęcie przedstawia logo Instytutu Pamięci Narodowej

W majowe przedpołudnie, uczniowie klasy 2ag wraz p. Agnieszka Kubś uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez edukator Michalinę Żelazną z Centrum Edukacyjnego Przystanek Historia im. Janusza Kurtyki w Warszawie.

Skorzystaliśmy już kolejny raz z oferty IPN Warszawa, tym razem za pomocą MS Teams poznawaliśmy karty historii stanu wojennego, przyczyn jego wprowadzenia, funkcjonowania społeczeństwa w tym okresie, ze szczególnym uwzględnieniem życia codziennego pomiędzy 13 grudnia 1981 rokiem a 22 lipca 1983 rokiem, kiedy to obowiązywał stan wojenny w Polsce.

Mimo nowych wyzwań, jakie stawia nam edukacja na odległość staramy się wykorzystywać ofertę instytucji zewnętrznych w dobie pandemii.

Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu  ma bogatą ofertę edukacyjną, z której odważymy się skorzystać już trzeci raz!

Zrzut ekranu z zajęć lekcyjnych