Projekt językowy: Uczeń też potrafi nauczyć!

Uczennice z klasy 1a z grupy p. Ewy Siedlarek brały udział w innowacyjnym projekcie językowym pt. ”Uczeń też potrafi nauczyć!”. Uczennice te miały za zadanie przygotować lekcje j. angielskiego dla swoich młodszych kolegów i koleżanek ze szkoły podstawowej w Kleszczowie. W bieżącym roku szkolnym odbyły się już 3 takie lekcje: dwie dla klasy IV (na temat świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy) oraz jedna dla klasy V (na temat Podróżowania). Lekcje te odbyły się online i były za każdym razem niezapomnianym przedsięwzięciem dla uczennic z klasy 1a.

Uczennice nasze wykazały się szeroką znajomością różnorodnych programów i narzędzi internetowych, przygotowywały zarówno prezentacje na platformie genial.ly, jak i urozmaicone ćwiczenia z wykorzystaniem stron LearningApps, Wordwall, Youtube, Super simple songs, czy też Learn English with British Council. Zadania zawierały krzyżówki, zdania z lukami, rozsypanki wyrazowe, piosenki, a także elementy grywalizacji: grę Milionerzy. Lekcje te były bardzo ciekawe, a nasze uczennice prowadziły je w języku angielskim, zadawały uczniom pytania, a w razie potrzeby naprowadzały uczniów na właściwe rozwiązanie.

Celem tego projektu było pokazanie uczniom, iż nauczanie języka obcego innych jest pasjonującym zajęciem, które daje wiele frajdy, lecz wymaga też odpowiedniego przygotowania i przemyślenia. Projekt ten uświadomił też naszym uczennicom, że najwięcej uczymy się tłumacząc innym. Młodsi uczniowie również wynieśli wiele korzyści, mieli okazję utrwalić poznaną na lekcjach wiedzę, zastosować ją w rozmaitych ćwiczeniach i przede wszystkim świetnie się bawić z językiem angielskim. Lekcje te były dla nich ciekawym urozmaiceniem podczas regularnej nauki. Liczymy, że uda nam się ten projekt kontynuować również podczas nauki stacjonarnej ?