Wycieczka klas pierwszych Śladami Jana Pawła II

W poniedziałek 14 czerwca klasy 1 t i 1a wraz z opiekunami uczestniczyły w tradycyjnej wycieczce, której celem jest poznanie papieża Jana Pawła II – patrona naszej szkoły.

Najpierw pojechaliśmy do Wadowic, gdzie zwiedzaliśmy wspaniałe muzeum jakim jest Dom Rodzinny Jana Pawła II. Następnie udaliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce. Głęboko pod ziemią podziwialiśmy niezwykłe, solne krajobrazy, imponujące rozmiarami wyrobiska, skały solne różnych rodzajów, słone jeziora oraz dzieła sztuki stworzone przez górników-rzeźbiarzy. Jednym z nich jest ukryty 101 metrów pod powierzchnią ziemi, solny pomnik Jana Pawła II, którego twórcami są od wielu lat związani z kopalnią rzeźbiarze i górnicy: Stanisław Anioł, Paweł Janowski i Piotr Starowicz. Pomnik powstał w 1999 roku na pamiątkę wizyty Karola Wojtyły w kopalni, którą odwiedził jeszcze jako kardynał w 1971 roku. Dwukrotnie również zwiedzał podziemia solne w czasach szkolnych. Wycieczka była bardzo udana.