Gramy o życie Mateusza!

Sportowcy i amatorzy, a także kibice doskonale wiedzą, jak ważne są zasady gry. Czasem jednak zdarzają się faule. Nowotwór sfaulował 18-sto letniego Mateusza Czaplę na starcie jego dorosłości.

Zdrowi i szczęśliwi ze strachem patrzymy na osoby doświadczone chorobą, pospiesznie przewijamy posty dotyczące zbiórek na rzecz osób walczących o zdrowie swoje lub najbliższych, wstydliwie ciesząc się, że to nas nie dotyczy. Cóż, czasem jednak dotyczy.

Co za ironia losu, gdy zamiast cieszyć się upragnioną dorosłością i światem leżącym u stóp, młody człowiek dostaje bilet w podróż bez powrotu! Gdy zamiast wznosić toast w gronie przyjaciół, czeka na chemię ratującą życie i modli się, by trucizna zadziałała! Ten młody człowiek to czyjś ukochany, najlepszy starszy brat i szczęście rodziców, rozpieszczany przez dziadków pierworodny wnuk.

Mateusz Czapla był okazem zdrowia, uczył się, trenował, kochał i był kochany. Jego życie było normalne i beztroskie, aż do jesieni 2020 roku. Kaszel, z czasem coraz bardziej dokuczliwy sprawił, że zaczął myśleć o lekarzu. Niestety pandemia koronawirusa pozamykała drzwi od gabinetów lekarskich. Teleporady okazały się zdradliwe i zabrały czas. Jak się okazało – bezcenny. W końcu wizyta i wszystko się zmieniło. Guz był już tak duży, że wypełnił niemal całe płuco. Wizyta-rtg-diagnoza i techeotomia tego samego dnia zakończyły brutalnie młodość Mateusza. Dorosłość okazała się okrutna – wszystkie metody okazały się nieskuteczne. Dwa dni temu Mateusz dowiedział się, że zostały mu dwa miesiące życia i opieka paliatywna albo… walka o wszystko przy pomocy Immunoterapii Cart-T. Ten cudowny lek to przyszłość onkologii. Niestety terapia nie jest refundowana w Polsce, a jej koszt przekracza możliwości rodziny Mateusza. Czy można się poddać na starcie, gdy chodzi o życie dziecka? O obecność starszego brata? Wspólną przyszłość z ukochanym? Bliscy Mateusza z wiarą, nadzieją i miłością proszą o pomoc. Mają jedynie 2 tygodnie aby zebrać milion!

Dziś, przy okazji Dnia Sportu w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie odbędzie się kiermasz charytatywny. Będzie można zakupić domowe wypieki i zdrowe przekąski jednocześnie wspomagając Mateusza i jego bliskich w walce o jego życie.

Pomóc Mateuszowi można także dokonując wpłaty na konto: