II Edycja konkursu recytatorskiego w j. obcym “Poezja obcojęzyczna”

18.06.2021 r. Laureaci konkursu recytatorskiego w j. obcym

Dnia 18.06.2021r. odbył się konkurs recytatorski z j. obcego, zorganizowany przez panią Martynę Paśnik. Uczestnicy mogli wybrać wiersz o dowolnej tematyce lub napisać swój i go zadeklamować. Dopuszczalna była także poezja śpiewana. Czas przeznaczony na wystąpienie to około 3 minuty. Uczestnicy mogli recytować w j. angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Jednak w tym roku królował j. angielski. Tematyka wierszy wybranych przez uczniów była bardzo zróżnicowana – od motywu miłosnego po temat cierpienia i śmierci. Uczniowie mogli wykazać się nie tylko zdolnościami recytatorskimi, ale także poprawną wymową i dykcją oraz zdolnościami wokalno-muzycznymi.

Jury w składzie nauczycieli j. obcych—pani Martyny Paśnik (j. angielski oraz niemiecki) i pani Kingi Klimczyk (j. hiszpański) zadecydowało, że laureatami tegorocznej edycji konkursu recytatorskiego w j. obcym zostali:

  • Martyna Snochowska, uczennica kl. 2tg – zdobywczyni I miejsca
  • Filip Majcherek, uczeń kl. 2tg – laureat II miejsca
  • Katarzyna Aleksanderek, uczennica kl. 2b – laureatka III miejsca

Dyplomy i nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców i Wydawnictwo Pearson, zostaną wręczone na zakończeniu roku szkolnego.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.