Fiesta – hiszpańska dyskoteka szkolna

Dnia 23.06.2021r. została zorganizowana przez panią Kingę Klimczyk Fiesta – hiszpańska dyskoteka szkolna. Uczniowie mieli okazję poczuć się jak w gorącej Hiszpanii! Klimat zapewnił wystrój, muzyka i co najważniejsze Uczniowie naszej szkoły, którzy chętnie ubrali się na styl hiszpański. Program Fiesty był zróżnicowany. Otwarcie imprezy rozpoczęło się od słynnego Flamenco, którego tradycja pochodzi z Andaluzji oraz jest wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Taniec wykonały uczennice naszego liceum, które zostały przygotowane do występu przez panią Martę Szataniak. Na imprezie nie było miejsca na nudę, uczniowie chętnie brali udział w zabawach, które prowadził uczeń klasy IIag Marcel Majchrowski. Dla miłośników sportu została przygotowana strefa kibica, na której Uczniowie mogli oglądać mecz Polska – Szwecja.

Ostatnim elementem programu był konkurs karaoke. Uczestnicy mieli za zadanie zaśpiewać wybrany przez siebie utwór w języku hiszpańskim. Jury w składzie p. Kinga Klimczyk, p. Martyna Paśnik oraz p. Joanna Durka wyłoniły dwie laureatki. Pierwsze miejsce zajęła Izabela Tubis, uczennica klasy IIag, drugie miejsce otrzymała Martyna Muskała, również uczennica klasy IIag. Nagrody zostały sfinansowane przez wydawnictwo Draco. Dziękujemy wszystkim Uczniom za udział w zabawie i serdecznie zapraszamy w przyszłym roku. Gracias!