Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Plakat obchodów miesiąca bibliotek szkolnych

Biblioteka szkolna w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie, jak co roku, włącza się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. To październikowe święto, ustanowione przez International Association of School Librarianship w 1999 r., obchodzone było przez jeden dzień, a od 2008 r. – przez cały październik w celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:
„Baśnie i legendy z całego świata”.

W ramach tegorocznych obchodów MMBS zapraszamy wszystkich naszych Czytelników
i Sympatyków do wspólnego świętowania! Program obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie:

COŚ DLA DUSZY – ZACZYTANE PONIEDZIAŁKI

COŚ DLA CIAŁA – ROZTAŃCZONE ŚRODY

COŚ DLA UMYSŁU – ZAGADKOWE PIĄTKI

1-31.10.2021 Konkurs na najlepszą Klasową Akcję Promującą Czytelnictwo w ramach Międzynarodowej Akcji PRZERWA NA CZYTANIE [udział w I Międzynarodowej edycji
V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie czytania]


26.10.2021 IV TURNIEJ SZACHOWY poprzedzony cykliczną nauką gry w szachy prowadzoną przez Piotra Chybalskiego i Łukasza Kasprzaka w dniach 18 – 22 X; godz.12.25 – 12.50, s.G0.07.[Uwaga, promowana jest szybkość i zdecydowanie, albowiem ilość miejsc jest ograniczona].

28.10.2021 VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI oraz sceniczna interpretacja „Moralności Pani Dulskiej” w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej w ramach akcji Narodowe Czytanie [g.9.00 – 12.25, Aula. Prosimy o zgłoszenia do nauczycieli języka polskiego oraz nauczycieli bibliotekarzy.]

Przypominamy też o całorocznym konkursie czytelniczym na „Najlepszego czytelnika szkoły”. Czytelnikiem roku zostaje osoba, która na swoim koncie mieć będzie najwięcej przeczytanych książek w roku szkolnym. W każdym miesiącu masz szansę na wygraną jako czytelnik miesiąca! Celem obchodów Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych jest promocja czytelnictwa wśród młodzieży, integracja środowiska szkolnego, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Pragniemy pokazać uczniom, że czytanie jest MODNE, INTERESUJĄCE, ROZWIJAJĄCE, TWÓRCZE
I POMAGA ZACHOWAĆ UMYSŁ, CIAŁO I DUSZĘ W NAJLEPSZEJ FORMIE!
Serdecznie zapraszamy nauczyciele-bibliotekarze Barbara Mickiewicz i Ewelina Szymak.