Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 11.10.21r.

Jak co roku dzień 10 października to Ogólnopolski i Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Tematem roku 2021/2022 jest „zdrowie psychiczne dla wszystkich”. Dlatego dzisiaj chcę zaprosić Każdego do dwóch akcji. Jedna z nich to „spacer z psychologiem” raz w miesiącu w poniedziałek na długiej przerwie, podczas którego poprzez ruch i rozmowę dbamy o dobrostan psychiczny. „II spacer z psychologiem” odbędzie się dzisiaj tj. 11.10.21r.  w czasie długiej przerwy, podczas którego będziemy rozmawiać o zdrowiu psychicznym. Zapraszam do udziału.

Druga akcja, która będzie trwała tydzień, dotyczy umiejętności budowania trwałych relacji międzyludzkich, a więc jednego z największych zasobów człowieka – przyjaźni. Podczas zajęć z Wychowawcą zostanie odczytany „List od psychologa” i każdy będzie mógł wziąć udział w akcji „Bądź cichym przyjacielem”. 

Życzę Wszystkim nie tylko prawdziwych przyjaciół, ale także tego byśmy byli przyjaciółmi dla innych.  

Serdecznie pozdrawiam  

Psycholog szkolny  

Marzena Jakubowska-Brożyna