XXI Zlot Ratowników Drogowych Polskiego Związku Motorowego

W dniu 16.10.2021 uczniowie klas ratowniczo-medycznych uczestniczyli w wykładach i pokazie z zakresu ratownictwa drogowego organizatorem zlotu był Klub Motorowy „Energetyk” przy Elektrowni Bełchatów na zlecenie Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego. Celem Zlotu było: – popularyzacja zagadnień związanych z bezpieczeństwem na drogach, – zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej w udzielaniu pomocy medycznej, – popularyzacja kultury zachowania się na drodze, – kształtowanie prawidłowych odruchów i zachowań w miejscu kolizji na drodze, – doskonalenie umiejętności i utrwalanie wiedzy z dziedziny Ratownictwa Drogowego. 7 osób otrzymało zaświadczenia ukończenia kursu podstawowego.

W trakcie zlotu odbył się również turniej wiedzy teoretycznej z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej wszystkie miejsca na podium zajęło ZSP Kleszczów w następującej kolejności :

  • 1 miejsce – Piotr Szczepaniak
  • 2 miejsce – Wiktoria Chomen
  • 3 miejsce – Natalia Słok

Gratulacje dla wszystkich!