Edukacja żywieniowa i prozdrowotna w ZSP w Kleszczowie

O tym jak ważne jest świadome odżywianie dla prawidłowego rozwoju oraz zdrowia młodzieży przekonali się w dniu 8 października uczniowie klasy 3 AG na spotkaniu z dietetykiem panem Patrykiem Jabłońskim. W czasie tej wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego młodzież naszej szkoły poznała podstawowe zasady zdrowego odżywiania, sposoby zmian złych nawyków żywieniowych a także „fakty” i „mity” dotyczące informacji żywieniowych zamieszczonych w Internecie.

Pan dietetyk a przy okazji instruktor sportu objaśnił także sposób działania popularnych oraz dostępnych na rynku diet. Wyczerpująco odpowiedział na wszystkie nurtujące pytania uczniów m.in. czy zdrowe jest picie kawy przez młodzież? A co z energetykami? Ile cukru jest w cukrze? Ile godzin trzeba spać?

Ponieważ temat jest bardzo ważny i ciekawy dla uczniów spotkania edukacyjno-żywieniowe zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej odbywać się będą cyklicznie w ramach edukacji zdrowotnej oraz programu „Szkoła promująca zdrowie”, we współpracy z obiektem sportowo- rekreacyjnym „Solpark Kleszczów”.