Województwo zdobyte! Czas na Mistrzostwo Polski

Dzień 19 października 2021 roku zapisze się złotymi zgłoskami w annałach Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie. Męska drużyna sztafetowa po raz pierwszy w historii szkoły, zdobyła mistrzostwo województwa łódzkiego w sztafetowych biegach przełajowych i będzie reprezentować nasze województwo w rywalizacji o Mistrzostwo Polski, które odbędzie się w dniach 25-26 września w Olecku na ziemiach województwa warmińsko-mazurskiego. Czeka nas długa droga po spełnienie marzeń.

Wszystko rozpoczął Jakub Kokosiński, który biegnąc na pierwszej zmianie, przez całe 1300 metrów biegu mocno trzymał się czołówki, przekazując pałeczkę Dawidowi Drzazdze na drugim miejscu. Dawid szybko wyprowadził nasza sztafetę na pierwszą pozycję, której nie oddaliśmy już do końca biegu. Każdy z pozostałych zawodników biegnących na swoich zmianach powiększał przewagę (Miłosz Dylak na trzeciej, Filip Dzieciątkowski na czwartej, Maksymilian Zawiślak na piątej), a zamykający całą sztafetę Sergiusz Urbaniak minął metę mając przewagę nad drugim zawodnikiem prawie 300 metrów.

Chłopcy wykonali kawał dobrej roboty. Prezentując się na zawodach wojewódzkich wyśmienicie i dając podstawy do tego aby myśleć o bardzo dobrym wyniki na Mistrzostwach Polski w sztafetowych biegach przełajowych.

Poniżej jeszcze raz nasi bohaterowie:

Jakub Kokosiński, Dawid Drzazga, Miłosz Dylak, Filip Dzieciątkowski, Maksymilian Zawiślak oraz Sergiusz Urbaniak.

Nie wolno zapominać o naszym rezerwowym Jakubie Zychu, który do rzucił we wcześniejszych biegach swoją cegiełkę do tego, że nasza drużyna znalazła się na województwie.

Opiekunami byli: mgr Tomasz Bednarski i mgr Marcin Szymak