Sztafeta ZSP 16 w Polsce

W dniach 25-26 października 2021 roku w Olecku w województwie warmińsko-mazurskim, odbyły się Mistrzostwa Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców. W rywalizacji na najwyższym, krajowym szczeblu brała udział nasza sztafeta, która znalazła się w tej dostojnej grupie, po zwycięstwie w finale wojewódzkim.

Nasza drużyna pojechała nastawiona na osiągnięcie jak najlepszego wyniki i powalczenie z najlepszymi w Polsce. Sam występ był dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie historyczny, ponieważ pierwszy raz, nasza szkoła była reprezentantem województwa łódzkiego na szczeblu krajowych.

Jako „beniaminek” tej rywalizacji nie przestraszyliśmy się doświadczonych biegaczy ze szkół z całej Polski. Od samego początku rywalizacji walczyliśmy jak równy z równym. Chłopcy dali z siebie maksa. Ostatecznie nasza sztafeta zajęła XVI miejsce w Polsce.

Pojechaliśmy, zobaczyliśmy, pobiegaliśmy i poczuliśmy przeogromną chęć wrócenia na Mistrzostwa Polski za rok. Dla zawodników i opiekunów była to piękna przygoda sportowa i postaramy się za rok wrócić tam gdzie nasze miejsce, czyli do rywalizacji najlepszymi w kraju.

Naszą szkołę na zawodach reprezentowali: Sergiusz Urbaniak – IVm, Filip Dzieciątkowski – IIIb, Jakub Zych – IVm, Marcel Kozłowski – IVm, Miłosz Dylak – IIm i Maksymilian Zawiślak – IIm.

Opiekunami byli: Tomasz Bednarski i Marcin Szymak

Nie można również zapomnieć o zawodnikach, którzy się przyczynili do tego, iż koledzy mogli reprezentować szkołę w Mistrzostwach Polski, a nie mogli pojechać z różnych przyczyn. Są to: Dawid Drzazga, Kuba Kokosiński, Maciej Pietruszka

Dziękujemy również za pomoc wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego oraz Pani Dyrektor za pomoc w sfinansowaniu tak dalekiego wyjazdu.