Narodowe Święto Niepodległości

W środę 10 listopada, w przeddzień 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność Liceum i Technikum uczestniczyła w okolicznościowej uroczystości poświęconej polskiej drodze do wolności.

Akademię rozpoczęliśmy od akompaniamentu pianina, w wykonaniu Mateusza Szlugi, który towarzyszył zebranym w recytacji wierszy: T. Różewicza – „Ojczyzna to kraj dzieciństwa” oraz L. Staffa „Polsko nie jesteś już niewolnicą” w wykonaniu – Kuby Kociszewskego; utworu K.K. Baczyńskiego – „Mazowsze” w wykonaniu Zuzanny Krzywaźnej i Jordana Białkowskiego; utwór E. Słońskiego „Ta co nie zginęła” przygotowanym przez Wiktora Jaśkiewicza, ponadto Zuzanna przypomniała wiersz polskiej noblistki W. Szymborskiej „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”

Społeczność szkoły zebraną na sali Auli Solparku radowali swym śpiewem Martyna Muskała piosenką „Niepodległa”, Aniela Wiła utworem „Miejcie nadzieję”, utwór „Taki kraj” wykonała Martyna Snochowska do akompaniamentu gitary, piosenkę Czerwonych Gitar „Biały Krzyż” wykonała Oliwia Turlejska, „Sen o Warszawie” przypomniał Antoni Łażewski wraz z chórkiem. Uroczystość zakończyła piosenką „Tango na głos i orkiestrę i jeszcze jeden głos” Sandra Aleksanderek.

Montaż słowno-muzyczny prowadzili Wiktoria Zyrka oraz Wiktor Jaśkiewicza. Oprawę techniczną zapewnili Szymon Strzelczyk, Dawid Ciupa, Tomasz Mizera, Marcin Nowacki.

Uroczystość przygotowali uczniowie przy cennych wskazówkach nauczycielki języka polskiego Ewy Zagaj, Anety Walczyk i Agnieszki Kubś nauczycielek historii i wiedzy o społeczeństwie.

Okolicznościowa akademia stała się wspaniałą okazją do prezentacji talentów uczennic i uczniów liceum i technikum, w celu przybliżenia młodemu pokoleniu polskiej drogi do wolności.