Kartka z kalendarza

Choć na dworze szaro i ponuro my zaglądamy do naszego kalendarza świąt nietypowych i obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pogodnych emocji. Pomysł tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych a jego Oryginalna nazwa to Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

Celem tego święta jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość i wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą dzielimy się z innymi, wraca do nas z nawiązką. I tak właśnie w naszym internacie pojawiła się skrzynka życzliwości do której wychowankowie mogli wrzucać wcześniej napisane pozdrowienia i życzliwe słowa.