Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

Biblioteka szkolna w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie, jak co roku, włączyła się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. w celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych „Baśnie i legendy z całego świata” pozwoliło nam przypomnieć sobie, że istnieje baśniowy świat, w którym zło zostaje ukarane, a dobro zawsze zwycięża.

W tym roku obchody utrudniała sytuacja epidemiczna, jednak z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego udało nam się zrealizować większość naszych planów:

  • ZACZYTANE PONIEDZIAŁKI
  • ROZTAŃCZONE ŚRODY
  • ZAGADKOWE PIĄTKI

· Konkurs na najlepszą Klasową Akcję Promującą Czytelnictwo w ramach Międzynarodowej Akcji PRZERWA NA CZYTANIE

· w dniach 18 – 21 X odbyły się warsztaty gry w szachy prowadzone przez Piotra Chybalskiego i Łukasza Kasprzaka. Niestety z powodu sytuacji epidemicznej IV TURNIEJ SZACHOWY został odwołany.

Również ze względu na niesprzyjającą sytuację spowodowaną pandemią nie odbył się 28.10.2021 VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Wszystkie działania, jakie miały miejsce w naszej bibliotece były na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej szkoły i w mediach społecznościowych. Promocja wydarzenia odbywała się, także za pomocą tradycyjnych plakatów.

Celem obchodów Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych jest promocja czytelnictwa wśród młodzieży, integracja środowiska szkolnego, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Zadaniem zorganizowanych przedsięwzięć było rozbudzenie zainteresowań, kształtowanie kultury czytelniczej, zwrócenie uwagi środowiska Uczniów, Nauczycieli i Rodziców na bibliotekę, jako aktywną, widoczną agendę szkoły.

Mamy nadzieję, że udało się pokazać, iż czytanie jest MODNE, INTERESUJĄCE, ROZWIJAJĄCE, TWÓRCZE I POMAGA ZACHOWAĆ UMYSŁ, CIAŁO I DUSZĘ W NAJLEPSZEJ FORMIE!

Przypominamy też o całorocznym konkursie czytelniczym na „Najlepszego czytelnika szkoły”. Czytelnikiem roku zostaje osoba, która na swoim koncie mieć będzie najwięcej przeczytanych książek w roku szkolnym. W każdym miesiącu masz szansę na wygraną jako czytelnik miesiąca!