VI Jesienne Spotkania Młodych Krwiodawców 2021

26 listopada 2021 r. po rocznej przerwie spowodowanej epidemią Covid-19 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie odbyły się VI Jesienne Spotkania Młodych Krwiodawców. Organizatorem tegorocznej imprezy był Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie, a koordynatorem Zarząd Rejonowy PCK Oddział Rejonowy w Bełchatowie. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Bełchatowski pani Dorota Pędziwiatr. W spotkaniach wzięło udział 5 szkół ponadpodstawowych z powiatu bełchatowskiego.

Ideą „Spotkań” jest integracja środowisk młodzieży ze szkół ponadpodstawowych

i kadry pedagogicznej poprzez aktywność fizyczną oraz popularyzacja honorowego krwiodawstwa i rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego wśród młodzieży powiatu bełchatowskiego.

Z wielką przyjemnością informujemy, że zespół naszej szkoły w składzie: Milena Witkowska, Weronika Wójcik, Mikołaj Grzybek i Dawid Drzazga, w zmaganiach sportowych, wiedzowych, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej nie miał sobie równych i zajął I miejsce. Gratulujemy.