Internacka wigilia

Wieczór 15.12.2021 roku był wieczorem szczególnie ważnym w naszej społeczności internackiej. Tego właśnie dnia wychowankowie internatu wraz z Panią Kierownik i wychowawcami uczestniczyli w Internackiej Wigilii Bożego Narodzenia. Dzień Wigilii Bożego Narodzenia ma
w sobie tę moc, że porusza ludzkie serce, budzi uśpione uczucia, zbliża ludzi, skłania do refleksji, uczy na nowo człowieczeństwa i przypomina o cudzie narodzin Jezusa w betlejemskiej grocie. Piękna, bożonarodzeniowa scenografia przy nastrojowym blasku świec wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój. Nad przebiegiem całości czuwali wychowawcy: Pani Kierownik Beata Wysmułek, Pani Bogusława Barańska, Pani Ewa Szczepaniak – Sieradzka, Pani Ilona Górazda, Pani Milena Rudzka.
Po złożonych życzeniach przystąpiliśmy do uroczystej kolacji; menu stanowiły: słodycze, owoce cytrusowe, słone przekąski, herbata i napoje. Estetyka i dekoracja stołów wzbudziły ogólny zachwyt. Ważnym punktem podczas spotkania było wręczanie prezentów – każdy uczestnik Wigilii otrzymał ślicznie zapakowany wafelek. Internacka brać życzy wszystkim: zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia zamierzonych planów
w Nowym Roku 2022.