Dołączyliśmy do „Szlachetnej Paczki”

Dyplom z podziękowaniami

Okres świąteczny to czas, kiedy świat zwalnia i mamy okazję spojrzeć na innych. Widzimy wówczas jak wielu z nich potrzebuje naszej pomocy. My – klasa 3m – wraz z wychowawczynią panią Olgą Karasińską postanowiliśmy zaangażować się w akcję Szlachetnej Paczki i wspomóc rodzinę w potrzebie. Wybraliśmy pana Grzegorza – osobę skromną i bardzo pogodną.

Ku naszemu zaskoczeniu (jakże pozytywnemu!) wiele klas postanowiło dołączyć się do naszej akcji. Została zorganizowana zbiórka, podczas której klasy przekazały wybraną przez siebie sumę pieniędzy. Szczególne podziękowania dla klas 4m, 3ag, 3a, 3tg, 3mg, 2a, 2t , 1a. Klasowo oraz indywidualnie zostały podarowane również produkty dla pana Grzegorza – koc, ręczniki, żywność długoterminowa czy też środki czystości.

W dniach 03.12 oraz 06.12 odbył się kiermasz, na którym można było kupić różnego rodzaju słodkości, drugie śniadanie, a także kawę i herbatę. Uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły wykazali się ogromnym zaangażowaniem, dzięki czemu możemy śmiało powiedzieć, że kiermasz zakończył się sukcesem!

Łącznie udało nam się zebrać aż 6505 złotych! Pozwoliło to na zakup najbardziej podstawowych potrzeb pana Grzegorza – tony węgla, butów na zimę i maszyny do szycia – oraz kuchni węglowej, płyt OSB i golarki do włosów, co oznacza, że zaspokoiliśmy wszystkie potrzeby rodziny! Uzupełniliśmy również zapas żywności trwałej i środków czystości.

To wszystko nie udałoby się gdyby nie Wy! Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję – każda zebrana złotówka ma dla nas ogromne znaczenie, a kiermasz nie mógłby odbyć się bez Waszej pomocy.