Wyniki III Edycji Konkursu Recytatorskiego w j. obcym „Poezja obcojęzyczna”

Dnia 06.12.2021r. odbył się dorocznie organizowany przez panią Martynę Paśnik konkurs recytatorski z j. angielskiego, a 09.12.2021 r. z j. niemieckiego. Uczestnicy mogli wybrać wiersz o dowolnej tematyce lub napisać swój i go zadeklamować w j. angielskim lub j. niemieckim. Dopuszczalna była także poezja śpiewana. Czas przeznaczony na wystąpienie to około 3 minuty. 

            Tematyka wierszy wybranych przez uczniów była bardzo zróżnicowana – od motywu miłosnego po temat cierpienia. Pojawiło się wiele znanych wierszy wybitnych poetów, w tym Edgara Allana Poego, Ralpha Waldo Emersona, Emily Dickinson, Johanna Wolfganga von Goethe. Uczniowie mogli wykazać się nie tylko zdolnościami recytatorskimi, ale także poprawną wymową
i dykcją.

Jury w składzie nauczycieli języków obcych (angielskiego i niemieckiego)—pani Martyny Paśnik
i pani Ewy Siedlarek zadecydowało, że laureatami tegorocznej edycji konkursu recytatorskiego
w kategorii j. angielski zostali:

Jan Pawelec (kl. 3tg) – I miejsce

Antoni Włodarczyk (kl. 3mg) oraz Martyna Snochowska (kl. 3tg) – laureaci II miejsca

Anna Barda oraz Kacper Piwowarski (kl. 1m) – laureaci III miejsca

A w kategorii j. niemiecki:

Adrian Grzybek (kl. 3ag) – I miejsce

Julia Tkacz (kl. 3a) – II miejsce

Nikola Marcioch (kl. 3a) – III miejsce

Dyplomy i nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców i Wydawnictwo Pearson, zostaną wręczone podczas szkolnego apelu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.