Eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej oraz wyniki konkursu Poezja Obcojęzyczna: kategoria język hiszpański

Dnia 12.01.2022r. obyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w języku hiszpańskim. Uczniowie podczas występów prezentowali nie tylko swoje zdolności wokalne, ale również językowe. Celem konkursu jest zachęcanie do alternatywnych metod nauki języka, w tym przypadku poprzez śpiew. Konkursy tego typu pokazują, że nauka nie musi być nudna, wręcz przeciwnie – nauka może być przyjemnością a uczyć się można poprzez zabawę. Jury w składzie pani Kinga Klimczyk, nauczycielka języka hiszpańskiego oraz pani Olga Karasińska, nauczycielka języka angielskiego, podjęły decyzję, że na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Warszawie naszą szkołę będą reprezentować następujące osoby:

  • Amelia Głowacka, uczennica klasy Ia
  • Zuzanna Krzywaźnia, uczennica klasy IIIag

Natomiast podczas Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej w Raciborzu wystąpią:

  • Zuzanna Kamińska, uczennica klasy IIIa
  • Zuzanna Stępczyńska, uczennica klasy Ia
  • Amelia Głowacka, uczennica klasy Ia

Dnia 14 grudnia 2021r. odbył się szkolny konkurs Poezji Obcojęzycznej w kategorii język hiszpański, który był skierowany głównie do pasjonatów literatury i języka hiszpańskiego. Podczas konkursu uczniowie prezentowali dykcję, znajomość wymowy i akcentu języka hiszpańskiego. Celem konkursu było zachęcanie do nauki języka hiszpańskiego poprzez literaturę. Uczniowie chętnie wybierali wiersze o tematyce miłosnej i egzystencjonalnej.

Nagrody, sfinansowane przez wydawnictwo Draco, zostały wręczone podczas eliminacji szkolnych do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w języku hiszpańskim. Finalistami tego konkursu zostali:

  • 1 miejsce: Martyna Muskała, uczennica klasy IIIag
  • 2 miejsce: Magdalena Domagała, uczennica klasy IIa
  • 3 miejsce: Julia Tkacz, uczennica klasy IIIa