Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie wzorem lat ubiegłych obchodził Dzień Bezpiecznego Internetu.  Od lat zgłaszamy swoją inicjatywę do https://www.saferinternet.pl/, aby aktywnie uczestniczyć w projekcie. Dzień Bezpiecznego Internetu to bardzo dobry pretekst, by uświadamiać i przypominać młodzieży, jakie zachowania w globalnej sieci są pożądane, a jakie mogą sprowadzić na nich niebezpieczeństwo.

Dzień ten, przypadał w tym roku  na wtorek 8 lutego, w okresie nauki zdalnej. W naszej szkole rozłożono go na cały tydzień, aby  działaniami  objąć wszystkich uczniów z klas I – III naszego LO i TNT. Z tej okazji w zespołach klasowych odbywały się zajęcia na temat: „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu”. Na zajęciach były przeprowadzane rozmowy, dzielono się wiedzą i doświadczeniem oraz był wyświetlany film na temat bezpieczeństwa w Internecie. Na podstawie filmu uczniowie wypełniali karty pracy. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez uczniów plakatów  w wersji cyfrowej w dowolnym programie graficznym. Przykłady ich prac  można zobaczyć poniżej.