4 marca – Dzień Gramatyki

4 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Gramatyki- świeckie święto, które zostało ustanowione w 2008 roku w Stanach Zjednoczonych. Gramatyka języków obcych wielu uczniom spędza sen z powiek. Jednak w tym dniu uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie ćwiczyli gramatykę wykonując krótkie testy z języka angielskiego i niemieckiego. Zmagania z czasami, rodzajnikami i z poprawnym szykiem wprawiły wszystkich w radosne nastroje. Najlepszy wynik z testu uzyskała Nikola Marcioch z klasy 3a uzyskując wynik 100% (język niemiecki) oraz Jan Pawelec z 3tg oraz Maurycy Adamik z 3tg (język angielski) z wynikiem 95%. Gratulujemy! 

Dodatkowo został zorganizowany konkurs „Gramatyka dla Kleszczyka”. Zadaniem uczniów było nagranie krótkiego filmu objaśniającego wybraną strukturę gramatyczną. Filmy dotarły już do jury i czekają na ocenę.  Gramatyka nie musi być nudna!