XI Edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

16 marca już po raz jedenasty odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej organizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie. W tym roku było romantycznie, nastrojowo i przebojowo, gdyż uczestnicy wykonywali piosenki „W miłosnych rytmach”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem młodych artystów, którzy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności wokalnych i językowych. Gościliśmy uczniów ze szkół podstawowych w Bełchatowie, Radomsku, Piotrkowie Trybunalskim, Kleszczowie, Pajęcznie, Parznie, Chabielicach, Dobrzelowie, Raciszynie, Janowie, Osinach, Parzniewicach, Pławnie, Łękawie, Kaszewicach, Kobielach Wielkich.

Po burzliwych obradach jury w składzie: pan Sławomir Szafrański – przewodniczący, nauczyciel muzyki, kapelmistrz Kleszczowskiej Orkiestry Dętej oraz dyrygent Kleszczowskiego Chóru Mieszanego „Sonore”, pan Sylwester Czank – nauczyciel muzyki, multiinstrumentalista, instruktor Kleszczowskiej Orkiestry Dętej, pani Emilia Ławska – nauczyciel języka niemieckiego, pani Małgorzata Bugajska – nauczyciel języka angielskiego wyłoniło następujących zwycięzców:

  • I miejsce Magdalena Maciołek (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Raciszynie)
  • II miejsce Pola Gągała (Szkoła Podstawowa nr 13 w Bełchatowie)
  • III miejsce Nadia Gołębiowska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Pajęcznie)
  • Wyróżnienia:
    • Amelia Januszewska (Szkoła Podstawowa w Pławnie)
    • Mikołaj Kuchciak (Szkoła Podstawowa nr 2 Pajęcznie)

Dziękujemy Wójtowi Gminy Kleszczów za ufundowanie nagród, pracownikom oraz uczniom ZSP Kleszczów za pomoc przy organizacji konkursu, a wszystkim uczestnikom za przybycie i wspólną zabawę.

Do zobaczenia za rok!